ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم) نام عملی است كه با آن پوست و چربی اضافی پایین و وسط شكم برداشته می شود. در این عمل به صورت همزمان عضلات شكم هم سفت می شوند. این شلی معمولا به علت زایمان و یا كاهش وزن پس از چاقی است. هم زایمان و هم كاهش وزن سبب پایین افتادن جدار شكم و بروز ترك های پوستی می شوند. از آنجایی كه این مشكلات در اثر شلی جدار شكم به وجود می آید رژیم غذایی و ورزش با وجود اثر بخش بودن به تنهایی موثر نیستند.

ممكن است به همراه عمل ابدومینوپلاستی و در بعضی بیماران خاص لیپوساكشن مناطق خاصی از شكم انجام گردد تا نتیجه نهایی عمل بهتر شود. توجه نمایید كه این عمل فقط برای لاغر كردن بیماران نیست. در این عمل شكم شكل دهی می شود تا ظاهری زیباتر و جوان تر پیدا كند.

به كمك این عمل می توان ترك های پوستی قسمت پایین شكم را نیز برداشت. برش عمل جراحی نیز در پایین شكم در چین های طبیعی بیمار قرار گرفته دیده نمی شود.
بیمار صبح روز عمل بستری شده حین عمل بیهوشی عمومی می گیرد. برش جراحی یك برش عرضی در ناحیه پایین شكم است كه در خط لباس زیر محو می شود. پوست شكم و بافت چربی از جدار شكم به سمت بالا جدا شده، ناف از پوست اطرافش آزاد می شود. پس از این عضلات و جدار شكم به كمك بخیه های مخصوص سفت شده، صاف می شوند.

پس از این، پوست و چربی اضافی برداشته شده، پوست باقیمانده در قسمت پایین به پوست پایین شكم بخیه و ترمیم می شود. به این ترتیب شكم نمایی كاملا صاف و تخت پیدا می كند. ناف خود بیمار نیز مجدداً در محل معمول ناف قرار می گیرد تا شكم ظاهری كاملا طبیعی و جوان پیدا كند.

روز پس از عمل بیماران از تخت پایین آمده راه می روند، گاهی لازم است كه بیمار دو روز در بیمارستان بخوابد. به هر حال پس از این مدت بیمار به منزل می رود. باید پانسمان زخم را تا اولین ویزیت كاملا تمیز نگه داشت. بخیه ها معمولا روز چهاردهم پس از عمل كشیده می شوند و پس از آن بیماران می توانند كار خود را شروع كنند ولی باید توجه داشت كه كار سنگین، فعالیت شدید بدنی و بلند كردن وزنه سنگین تا دو ماه ممنوع است. بیمار باید از غذای سالم كم چرب و پر پروتیین استفاده نماید.

مشکل پهلوها و سردل چگونه حل می‌شود (لیپوابدومینوپلاستی)
چربی اضافه در قسمت پهلوها و سردل، یکی از نگران‌کننده‌ترین قسمت‌ها برای بیماران است. بیماران در ویزیت و مشاوره اولیه همیشه از این ناحیه، چگونگی برداشتن چربی آن‌ها و قوس پهلوها سوال می‌کنند. در عمل جراحی زیبایی شکم، سفت و پلیسه کردن عضلات شکم در ناحیه خط وسط و استفاده از بخیه‌های مناسب در نواحی مشخص سبب ایجاد قوس پهلوها می‌شود.

اما درمورد چربی‌های اضافه ناحیه پهلوها و سردل باید اشاره کرد که امروزه با معرفی روش‌های جدیدتر، این امکان بوجود آمده است تا جراحی زیبایی شکم را با روش‌های تکمیلی و ترکیبی دیگر، چون لیپوساکشن و یا لیزرلیپولیز همراه کرد. به عبارت دیگر این امکان وجود دارد تا چربی‌های اضافی ناحیه پهلوها، پشت و سردل را با لیپوساکشن و یا لیزرلیپولیز درمان نمود و به همراه آن پوست شل و افتاده و چربی اضافه ناحیه زیر ناف را با عمل جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی) از بین برد. به ترکیب این دو روش با هم که در بسیاری از بیماران لازم است روش لیپو ابدومینوپلاستی می‌گویند.

نمونه ای از تصویر قبل و بعد از انجام جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی) را میتوانید در اینجا مشاهده کنید. جهت مشاهده تصاویر بیشتر لطفاً به گالری تصاویر سایت و یا حضوراً به مطب مراجعه فرمایید.


جراحی زیبایی شکم - قبل
جراحی زیبایی شکم - بعد


جراحی ها

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی