لیزر لیپولیز و لیپوساكشن خارج كردن بافت چربی از نواحی خاص بدن است. این روش روشی جدید، موفق و بسیار رایج است. این روش هم به زنان و هم به مردان كمك می كند تا شكل و فرم بدن خود را بهتر نمایند. در این روش با وارد كردن لوله های مخصوص به درون بافت چربی و با تاباندن اشعه لیزر به لایه های بافت چربی و پس از آن با جلو و عقب بردن لوله های دیگر، قطرات چربی تخریب شده، خارج می گردد. برش هایی كه از طریق آنها این لوله ها وارد بافت چربی می شوند بسیار كوچك و در چین های طبیعی بدن هستند، پس دیده نمی شوند.

لیزر لیپولیز الزاماً حین اصلاح شكل بدن حالت دلمه دلمه پوست را كه سلولیت نامیده می شود كاملا از بین نمی برد. سلولیت در اثر كشیده شدن اتصال فیبروز بین عضله و پوست به وجود می آید. آنچه بعد از لیزر لیپولیز دیده می شود این است كه به سبب استفاده از لیزر این كشش های فیبروز قطع شده پوست آزاد شده به حالت صاف اولیه خود در می آید. این در واقع سود جانبی لیزر است و به از بین بردن سلولیت كمك می كند.

باید توجه نمود كه وظیفه اصلی لیزر لیپولیز شكل دهی و فرم دهی بدن است و با وجود این كه سبب كاهش وزن می شود ولی در واقع هدف اصلی از انجام آن چیز دیگری است. چربی هایی كه به كمك این روش خارج می شوند برای همیشه خارج شده اند و چربی در ناحیه برداشته شده دوباره تشكیل نمی شود. با وجود این چنانچه بیمار پس از لیزر لیپولیز مجدداً چاق شود این چربی ها در مناطق دیگر تجمع خواهند نمود. پس بیمار باید وزن خود را حتی پس از ابن عمل ثابت نگه دارد.

از لیزر لیپولیز می توان در درمان نواحی لگن، داخل ران، بیرون ران، شكم، كپل، كمر، بازو، زانو، ساق پا، پستان (چه در زنان و چه در مردان) و غبغب استفاده كرد. پس این عمل را می توان در نواحی مختلف بدن انجام داد و یا آن را با اعمال جراحی دیگری چون جراحی کشیدن پوست شکم و یا لیفت صورت (لیپوی غبغب) همراه نمود.

این عمل را می توان هم به كمك بی حسی موضعی و هم به كمك بیهوشی عمومی انجام داد. زمان عمل هم به تعداد مناطق مورد نظر و میزان لیپولیز مربوط است ولی نیازمند بستری طولانی مدت در بیمارستان نمی باشد. درست پس از عمل بیمار باید بر حسب ناحیه ای كه تحت عمل قرار گرفته است از لباس ها و كرست های استرچ مخصوص استفاده نماید.

تورم و خونمردگی پس از عمل كاملا عادی است و به مرور زمان در عرض هفت تا چهارده روز از بین می رود. لباس ها و كرست های مخصوص معمولا در روز پنجم یا هفتم پس از عمل باز می شوند و بخیه ها كشیده می شوند. بیمار می تواند پس از چند روز كار خود را شروع كند ولی باید لباس های استرج و كرست های مخصوص خود را حداقل تا دو ماه مرتب بپوشد.

ممكن است در محل انجام لیپولیز بی حسی خفیفی مشاهده گردد، این حالت موقتی است و خود به خود خوب می شود. این عمل چنانچه با رعایت نكات ایمنی و برای از بین بردن چربی های موضعی انجام گیرد روشی بسیار مطمین و با عوارضی اندك است.

نمونه ای از تصویر قبل و بعد از انجام لیزر لیپولیز را میتوانید در اینجا مشاهده کنید. جهت مشاهده تصاویر بیشتر لطفاً به گالری تصاویر سایت و یا حضوراً به مطب مراجعه فرمایید.


لیزر لیپولیز- قبل
لیزر لیپولیز- بعد


جراحی ها

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی