یکی از عوامل زیبایی چهره، چشم ها می باشند که بسیار در چهره افراد تاثیر گذار است. حال آنکه اگر چهره افراد بر اثر پف کردن زیر چشم ها بد شکل شوند باید راه چاره ای برای آن اندیشید. جراحی پلک یکی از نمونه های از بین بردن پف زیر چشم می باشد که برای بسیاری از افراد صورت می گیرد. راه های مختلفی برای از بین بردن پف زیر چشم وجود دارد که از مهم ترین آن ها همین جراحی پلک است که به صورت های مستقیم و غیر مستقیم انجام میپذیرد. در ادامه به شرایط جراحی پلک و از بین بردن پف زیر چشم بیشتر خواهیم پرداخت.

پف زیر چشم به چه دلیلی ایجاد می شود؟

دلایل مختلفی برای ایجاد پف چشم وجود دارد. در این جا ما به دو دلیلی که باعث ایجاد پف در زیر چشم ها خواهد شد می پردازیم:

یکی از دلایلی که می توان برای پیدایش پف در زیر چشم به آن اشاره کرد از بین رفتن چربی می باشد که در بالای گونه قرار دارد. این از دست رفتن چربی ها معمولا به دلیل افزایش سن صورت می گیرد و تاثیر بسیار بدی بر روی پلک ها و پف زیر چشم ها میگذارد.

از دیگر دلایل پف زیر چشم می توان به از بین رفتن سپتیوم اربیت که پرده ای است برای نگهداری چربی ها در زیر پوست و به دلیل بالا رفتن سن این پرده از بین می رود و باعث پف و افتادگی پلک پایینی می گردد اشاره کرد.

البته همانطور که گفته شد دلایلی دیگر نیز وجود دارد. به هرحال برای برطرف کردن این پف دلایلی وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

از بین بردن پف چشم با جراحی پلک به طور مستقیم

یکی از نمونه های از بین بردن پف چشم جراحی زیبایی پلک به صورت مستقیم است. در این روش پزشکان برای از بین بردن پف چشم چربی هایی را که به صورت زائد و اشتباهی در زیر پلک جمع شده است را خارج کرده اند و یا قسمتی از آن را برداشته و آن را فرم می دهند. در این روش از جراحی همزمان این با عمل پوست هایی از زیر چشم که چروک شده اند ترمیم می گردند. جراحی پلک یکی از روش های رایج می باشد که برای از بین بردن پف زیر چشم صورت می گیرد. دوران نقاهت آن 1 هفته بعد از عمل می باشد و بعد از آن فقط تا 6 ماه باید مراقب باشید؛ اما می توانید به کار های روزمره خود برسید.

جراحی پلک

از بین بردن پف زیر چشم با جراحی پلک به طور غیر مستقیم

از دیگر فعالیت هایی که برای از بین بردن پف زیر چشم انجام می شود جراحی پلک به صورت غیر مستقیم است. جراحی پلک به طور غیر مستقیم به دلیل نداشتن دوران نقاهت و عوارض بعد از عمل بسیار پرکاربرد می باشد. این روش به صورت تزریق یک سری از ژل ها در زیر پوست انجام می شود. پس از آنکه این ژل در نواحی پلک ها و پوست زیر چشم تزریق شد به سبب فرم دادن پوست، پف زیر چشم تا حد زیادی از بین می رود. سعی نمایید برای جراحی پلک خود حتما با یک پزشک شناخته شده در این امر مشورت کنید و توصیه های لازم را از وی بگیرد. 

جراحی پلک

جهت مشاوره جوانسازی پوست صورت با مطب دکتر شریفیان تماس حاصل بفرمایید.

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی