پلک انسان جزء نواحی‌ است که خیلی زود دچار چروکیدگی و افتادگی پوست می‌شود. سالیانه افراد زیادی اقدام به عمل جراحی زیبایی پلک می‌کنند. یکی از این عمل‌های جراحی مرسوم عمل بلفاروپلاستی است. درواقع افتادگی پوست پلک باعث می‌شود صورت افراد پیرتر از آن چیزی که هست به نظر بیاید. به همین خاطر افراد رو به عمل‌های جراحی می‌آورند تا بار دیگر زیبایی را به‌صورت خودشان بازگردانند. در ادامه متن در مورد عمل بلفاروپلاستی و تکنیک‌های این عمل توضیح داده‌ایم.

عمل بلفاروپلاستی

در برخی از افراد به دلایلی پوست اطراف پلک‌های چشم شروع به پف کردن نموده و به‌اصطلاح شل می‌شوند. این شل شدگی پوست اطراف پلک ممکن است باعث ایجاد چین‌وچروک در این نواحی شده و گاه دید بیمار را نیز دچار مشکل کند. در این‌گونه موارد یکی از راه‌های درمان جراحی افتادگی پلک است. برای جراحی پلک روش‌های متفاوتی وجود دارد؛ که یکی از کم‌خطرترین روش‌های جراحی عمل بلفاروپلاستی است.

در عمل بلفاروپلاستی معمولاً از بی‌حسی موضعی استفاده شده و نیازی به بی‌هوش کردن بیمار نیست. این عمل جزء عمل‌های سرپایی به‌حساب می‌آید. تکنیک اجرای عمل بلفاروپلاستی به این شکل است که بر روی شیارهای مربوط به خود پلک برش‌هایی زده می‌شود و به این شکل پوست اضافی و چربی‌های زائد را از آن ناحیه خارج می‌کنند؛ و در پایان ناحیه برش داده شده را با بخیه‌هایی ظریف می‌بندند. از عمل بلفاروپلاستی هم برای افتادگی پلک بالا و هم برای پلک پایین می‌توان استفاده کرد. این عمل جراحی عوارض چندانی نداشته و بسیار ثمربخش است. پس از عمل بلفاروپلاستی و بعد از بهبودی کامل جای زخم‌ها به هیچ عنوان مشخص نبوده و ظاهری طبیعی خواهد داشت.
عمل بلفاروپلاستی

اقدامات لازم قبل از عمل بلفاروپلاستی

قبل از اینکه فرد بیمار مورد عمل جراحی بلفاروپلاستی قرار بگیرد لازم است در ابتدا با پزشک متخصص مشورت نماید، تا اگر شرایط لازم برای انجام این عمل را داشت مراحل لازم برای عمل جراحی بلفاروپلاستی را طی کند. قبل از عمل لازم است تا فرد بیمار مواردی را رعایت کند. ازجمله اینکه از خوردن هرگونه مسکن و یا قرص آسپرین از یک هفته قبل از عمل باید خودداری کند. دو اینکه لازم است فرد بیمار از دو هفته قبل از عمل هیچ‌گونه مواد مخدر و سیگاری مصرف نکرده باشد. مصرف این موارد باعث می‌شود جوش خوردن زخم‌ها به تعویق بیفتد و برای فرد مشکل ایجاد شود. قبل از عمل بهتر است فرد بیمار به حمام برود و از مصرف هرگونه لوازم آرایشی نیز اجتناب کند.
عمل بلفاروپلاستی

اقدامات لازم بعد از عمل بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی عوارض چندانی ندارد. ولی این در صورتی است که برخی نکات را به‌طور کامل رعایت کنید؛ و مراقبت‌های لازم را از چشم خود داشته باشید. ازجمله مواردی که باید رعایت کنید در زیر آورده شده است:

  1. برای مراقبت از چشم نیاز به هیچ‌گونه پانسمان یا چسبی نیست. تنها امکان دارد خود پزشک چسب کوچکی بر روی پلک زده باشد که نباید آن را دست بزنید.
  2. پس از عمل بلفاروپلاستی ممکن است نواحی مختلف چشم بیمار دچار تورم شود؛ که البته جای هیچ‌گونه نگرانی‌ وجود ندارد؛ زیرا در کمتر از 48 ساعت به‌طور کامل رفع خواهد شد.
  3. مصرف داروها و پمادهایی که توسط دکتر متخصص تجویز می‌شود برای پیگیری روند بهبود ضروری است.
  4. تا دو روز فرد بیمار اجازه استحمام را نخواهد داشت.
  5. کمپرس آب یخ می‌تواند در کاهش تورم و قرمزی اطراف چشم مفید باشد.
  6. اگر دیدید پس از گذشت یک یا دو روز همچنان قرمزی اطراف چشم پایدار است و اثری از بهبود زخم‌ها نیست باید به پزشک متخصص خود اطلاع دهید.
  7. ممکن است در یک یا دو هفته ابتدایی ریزش اشک و تاری دید را تجربه کنید؛ که جای هیچ‌گونه نگرانی‌ نیست. 
عزیزانی که به دنبال  جوانسازی پوست صورت ، لیفت صورت با نخ و تزریق چربی صورت می باشد

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی