• مقاله (سینه)
  • 02 خرداد 93
  • چاپ
جهت بزرگ کردن سینه‌ها به کمک پروتز برش‌های متفاوتی وجود دارد که عبارتند از:
● دور سینه
● زیر سینه و بر روی خط زیر سینه
● از چین زیر بغل
● از طریق ناف (بالاپاروسکوپ)

از بین این روش‌ها مرسوم‌ترین برش‌ها عبارتند از: برش زیر سینه و برش دور سینه

برش جراحی پروتز سینه

برش زیر عضله یا روی آن؟

به طور کلی در جراحی زیبایی سینه دو محل برای قرار دادن پروتز وجود دارد که عبارتند از: زیر عضله بزرگ سینه‌ای و روی عضله بزرگ سینه‌ای (یا همان زیر نسج سینه)
در هر دو روش، پروتز سینه در فضایی جدا از نسج سینه قرار گرفته با گذر زمان کپسولی دور این پروتز شکل می‌گیرد که آن را کاملاً از نسج سینه جدا می‌کند. این که پروتز در کدام محل قرار گیرد تا حدود زیادی به شرایط بیمار مربوط است ولی به صورت کلی اگر ممکن باشد بهتر است پروتز را زیر عضله بزرگ سینه‌ای قرار داد.

باید توجه داشت که در شرایط زیر بهتر است پروتز در زیر نسج سینه و یا به عبارت دیگر روی عضله قرار گیرد:
● بیمار دچار افتادگی قابل توجه نسج سینه باشد.
● در مورد سینه‌های توبروس

برای اینکه بتوان پروتز را روی عضله قرار داد سینه باید از نظر میزان نسج، نسج قابل توجهی داشته باشد تا بتواند روی پروتز را پر کند، ضخامت این مقدار از نسج باید حداقل 2 تا 5/2 سانتی‌متر باشد و چنانچه بیماری این مقدار از نسج را نداشته باشد الزاماً باید از پروتز زیر عضله استفاده کرد.

در شرایط زیر بهتر است از پروتز زیر عضله استفاده کرد:
● بیماری که نسج قابل قبول جهت پوشاندن پروتز ندارد.
● بیماری که با پروتز خود که قبلاً روی عضله گذاشته شده است دچار مشکل کپسول فشارنده شده است.

البته یکی از محدودیت‌های پروتز در زیر عضله در بیماران ورزشکار حرفه‌ای است که از عضلات سینه‌ای در ورزش استفاده می‌کنند که در چنین مواردی انقباضات شدید عضلات سینه‌ای می‌تواند باعث جابجایی پروتز بعد از جراحی شود که در این شرایط بهتر است که پروتز روی عضله گذاشته شود.

محل قرار دادن پروتز سینه

محل قرار دادن پروتز سینه

برش دور سینه یا زیر سینه

در جراحی زیبایی سینه یکی از بهترین برش‌های بزرگ‌کردن سینه برش زیر سینه است. در این روش با استفاده از چین زیر سینه و با برشی در حدود 4 تا 5 سانتی‌متر پروتز در ناحیه زیر عضله یا روی عضله کار گذاشته می‌شود. چین طبیعی زیر سینه سبب می‌شود تا با گذر زمان این برش محو شود و پس از مدتی به سختی دیده شود.

در اغلب اوقات و خصوصاً در دختران جوان می‌توان از این برش استفاده کرد و پروتز را در ناحیه زیر عضله قرار داد ولی در بعضی از شرایط استفاده از این برش ممکن نیست و باید از برش‌های دیگری استفاده کرد.

انواع برش در جراحی پروتز سینه

یکی دیگر از برش‌های رایج بزرگ کردن سینه به کمک پروتز، برش دور سینه است و در شرایط زیر بهتر است از برش دور سینه استفاده کرد:

● عدم تقارن نوک سینه‌ها از نظر اندازه و محل
● افتادگی قابل توجه سینه‌ها
● پوست سینه نسبتاً شل و ترک خورده است و قوام خوبی ندارد.
● سینه‌های توبروس
● زمانی که یک سینه افتادگی قابل توجهی دارد و سینه دیگر طبیعی است.

در شرایط فوق وجود مشکلات همراه با کوچکی سینه‌ها سبب می‌شود که برش دور سینه بر برش زیر سینه ارجح باشد. نکته حائز توجه در برش دور سینه این است که این برش به جراح کمک می‌کند تا مشکلات همراه را به راحتی اصلاح نماید ولی در مقایسه با برش زیر خط سینه چون چینی طبیعی در این ناحیه وجود ندارد امکان دارد این برش اثر خود را بیشتر از برش زیر سینه نشان دهد.

پیشنهاد ما به شما عزیزان که تمایل به  جوانسازی پوست صورت ، لیفت صورت با نخ ،  تزریق چربی صورت هستید هم اکنون با مطب دکتر شریفیان تماس بگرید.

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی