• مقاله (سینه)
  • 02 خرداد 93
  • چاپ
اصولاً پروتزهای سینه در جراحی زیبایی سینه را می‌توان به دو دسته کلی زیر تقسیم‌بندی کرد:
● پروتزهایی که با ژل پر شده‌اند
● پروتزهایی که با سالین پر می‌شوند

روکش هر دو دسته از پروتزها از سیلیکون طبی است. منتهی در نوع اول درون این روکش با ژل سیلیکون طبی پر شده است و در نوع دوم داخل این روکش با سرم سالین نرمال پر می‌شود. هر کدام از این پروتزها نیز به انواع گرد و آناتومیک (قطره اشکی) تقسیم می‌شوند.
در نوع گرد پروتز تقریباً شکلی شبیه نیم‌کره دارد و به همین دلیل تقریباً تمام قسمت‌های سینه را به یک نسبت برجسته می‌نماید. این پروتزها برای برجسته کردن قسمت فوقانی سینه مناسب هستند و به سینه نمایی گرد و یکدست می‌دهند با این تفاوت که قسمت بالای سینه برآمده‌تر به نظر می‌رسد.

نوع قطره اشکی شکلی شبیه خود سینه دارد، یعنی قسمت پایین آن بزرگتر و قسمت بالای آن نازک‌تر است. این پروتز معمولاً در افرادی که سینه‌ای با شکل کاملاً عادی می‌خواهند، یعنی به عبارت دیگر می‌خواهند قسمت پایین سینه‌شان پرتر باشد مصرف می‌شوند. اصولاً در سرتاسر دنیا مصرف پروتزهای گرد بسیار رایج‌تر و شایع‌تر از پروتزهای قطره اشکی است.

پروتز سینه گرد و آناتومیک
در سالیان گذشته استفاده در جراحی زیبایی سینه از پروتزهای پرشده با ژل در اروپا بسیار بیشتر از امریکا بود و برعکس از پروتزهای پرشده با سالین در امریکا بیشتر استفاده می‌شد. این تفاوت به سبب مزیت این پروتزها بر هم نیست. بلکه به این دلیل بود که تا همین چند سال پیش فقط پروتز پرشده با سالین مجوز FDA آمریکا را داشت و از زمانی که پروتز پر شده با ژل نیز مجوز FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا) را دریافت کرد، استفاده از پروتزهای پرشده با ژل در آمریکا نیز همانند اروپا بسیار افزایش یافته است.

پروتز سینه

کدام پروتز بهتر است؟

تجربه استفاده از پروتز پر شده با ژل در اروپا نشان داده است که نتیجه نهایی استفاده از این پروتز بهتر از استفاده از پروتزهای پرشده با سالین است، اصولاً با پیشرفت تکنیک ساخت پروتز در کشورهای صاحب این تکنولوژی و استفاده از روش‌های فن‌آوری و به کارگیری سیلیکون طبی باعث شده است که بروز مشکلاتی چون تشکیل کپسول فشارنده در اطراف پروتز بسیار کاهش یابد.

فارغ از این مسئله، اصولاً میزان چین‌خوردگی پروتز، احساس صدا و جابجا شدن مایع پروتز و میزان خالی شدن پروتز در اثر نشست مایع از آن در پروتزهای پرشده با سالین بیشتر است و به همین دلیل استفاده از پروتزهای پرشده با ژل بسیار رایج‌تر و بهتر است و بیمار پس از استفاده از پروتزهای پرشده با ژل احساسی طبیعی‌تر نسبت به سینه‌های خود دارد.

جراحی پروتز سینه

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی