• مقاله (سینه)
  • 02 خرداد 93
  • چاپ
جراحی زیبایی سینه یکی از انواع جراحی‌های زیبایی است که در مردان نیز جایگاهی خاص دارد. بیماران مردی که دچار مشکل سینه هستند معمولاً از بزرگی زن‌گونه سینه‌ها، عدم تقارن اندازه سینه‌ها و یا نامناسب‌ بودن  و افتادگی نوک سینه‌ها رنج می‌برند.

جراحی سینه در مردان

بزرگی زن‌گونه سینه‌ها (ژنیکوماستی)

بزرگی زن‌گونه سینه‌ها یا همان ژنیکوماستی مشکل نسبتاً شایعی است که بعضی از مردان در دوران پس از بلوغ دچار آن می‌شوند. گاهی اوقات این بزرگی کوچک و گذراست ولی در بعضی از موارد پایدار است و پس از پایان دوران بلوغ کماکان باقی می‌ماند. این مشکل از نظر میزان و اندازه کاملاً متغیر است ولی غالباً به سبب شکل و قیافه باعث آزار بیماران می‌شود به ترتیبی که قادر به پوشیدن لباس‌های تنگ نیستند و از حضور در مراکز عمومی چون استخرها و سالن‌های ورزشی پرهیز می‌کنند.

گاهی اوقات این مشکلات، با مشکلات هورمونی و یا مصرف بعضی از داروها همراه است و به همین دلیل چنانچه این مشکلات هورمونی حل شوند و مصرف آن داروها قطع شوند از بین می‌روند. ولی چنانچه در ویزیت‌های قبل از عمل وجود این مشکلات قابل حل، منتفی باشد. بیمار به سبب مشکلات فردی و اجتماعی که پیدا می‌کند نیازمند عمل جراحی خواهد بود.

اصولاً جهت عمل جراحی این مشکلات دو روش عمده وجود دارد که عبارتند از:
● جراحی با برش جراحی
● جراحی بدون برش و به کمک لیپوساکشن و یا لیزرلیپولیز

در گذشته غالب این بیماران به کمک جراحی باز و با برش‌های گوناگون عمل می‌شدند. عملی که با وجود خارج کردن نسج اضافی با برجاگذاشتن اثر زخم جراحی همراه بود. ولی امروزه با استفاده از تکنیک‌های لیپوساکشن و لیزر لیپولیز این امکان فراهم شده است تا از طریق سوراخ‌های بسیار کوچکی در ناحیه چین زیر سینه این نسوج و چربی اضافی را خارج نمود. مهمترین مسائلی که در تعیین نوع عمل جراحی موثرند عبارتند از:
● میزان بزرگی سینه
● میزان شلی و افتادگی سینه
● قوام و الاستیسیته پوست
● محل، شکل و افتادگی نوک سینه

اگر سینه‌ها خیلی بزرگ نباشند، پوست شلی و افتادگی زیادی نداشته باشد، قوام پوست خوب باشد و نوک سینه‌ها نیز افتادگی زیادی نداشته باشند، می‌توان از لیپوساکشن و لیپولیزر جهت حل این مشکل استفاده کرد. ولی اگر محل نوک سینه‌ها افتادگی قابل توجه و یا عدم تقارن واضح داشته باشند و از طرف دیگر پوست سینه نیز شلی و افتادگی قابل توجه و مشهودی داشته باشد باید این مشکلات را به کمک برش جراحی که غالباً برش دور سینه و ندرتاً برش سوراخ کلید است اصلاح نمود.

نکته حائز اهمیت اختلاف پوست سینه مردان با زنان است، پوست ناحیه سینه مردان در غالب موارد با موهای زیاد همراه است و وجود این موهای زیاد و ضخیم باعث می‌شود شکل نهایی برش جراحی زیبایی سینه تحت تاثیر رشد مجدد این موها که از وسط برش جراحی است همچون نتیجه نهایی برش دور سینه خانم‌ها نباشد، به عبارت دیگر، مردی که به سبب مشکلات بزرگی سینه خود تحت عمل جراحی سینه با برش دور سینه قرار می‌گیرد نباید نتیجه نهایی برش دور سینه خود را با برش‌های مربوط به خانم‌ها مقایسه نماید.

بزرگی سینه مردان

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی