• مقاله (سینه)
  • 18 اسفند 92
  • چاپ
یکی از مشکلات رایج در جراحی‌های زیبایی سینه، مسئله سایز کرست و چگونگی اندازه‌گیری آن است، اندازه کرست‌ها در ایران چندان استاندارد نیست و غالباً خانم‌ها سایز کرست خود را با یک عدد مثلاً 80 یا 90 عنوان می‌کنند و به همین دلیل در هنگام ویزیت اولیه مثلاً اظهار می‌دارند که می‌خواهند سایز خود را از 90 به 70 در مورد کوچک کردن سینه و از 70 به 85 در مورد بزرگ کردن سینه تغییر دهند. از نظر اصول جراحی زیبایی چنین خواسته‌ای غیرممکن است ولی چرا؟

اصولاً در روش استاندارد اندازه‌گیری سایز کرست، باید سایز کرست را با دو مولفه بیان کرد. این سایز یک قسمت عددی و یک قسمت حرفی دارد مثلاً C80 . قسمت عددی معرف دور قفسه سینه است و قسمت حرفی معرف اندازه cup یا کاسه کرست است. بنابراین قسمت عددی کرست که می‌تواند به سانتی‌متر و یا به اینچ باشد فقط با رشد افزایش می‌یابد و در سنین بزرگسالی فقط با افزایش و کاهش شدید وزن قابل تغییر است. به همین دلیل ما معمولاً قسمت عددی سایز کرست را برای خانم‌های بالغی که تغییرات شدید وزنی ندارد ثابت در نظر می‌گیریم.

آنچه برای جراحی زیبایی سینه مهم است و تمرکز جراح بر آن می‌باشد تغییر اندازه کاسه کرست است و این تغییر می‌تواند در جهت بزرگ کردن یا کوچک کردن باشد.

نحوه اندازه‌گیری

برای اندازه‌گیری سایز کرست ابتدا باید دور قفسه سینه را اندازه‌گیری کرد. این اندازه‌گیری باید در ناحیه زیر سینه‌ها و بر روی خط زیر سینه باشد، به این ترتیب عددی مانند 80، 85، 90 و... به دست می‌آید. پس از این باید دور سینه را در قسمتی که حداکثر برجستگی را دارد اندازه‌گیری کرد. به این ترتیب رقم دیگری به دست می‌آید مانند 90، 95، 100، 110 و ...
اگر این دو رقم را از هم کم کنیم و اختلاف آن‌ها را در جدول قرار دهیم حرف معرف کاسه کرست به دست خواهد آمد.مثلاً C 80، D 90 و ...


اندازه گیری سایز کرست

جدول اندازه گیری سایز کرست


نتیجه‌گیری

با توجه به نحوه استاندراد اندازه‌گیری کرست، روشن است که در انجام جراحی‌های زیبایی سینه تمرکز جراح بر تغییر اندازه کاسه کرست است، به عبارت دیگر مثلاً در جراحی زیبایی کوچک کردن سینه، کرست خانمی که سایز D 85 دارد به C 85 تبدیل خواهد شد.

دکتر عبدالحمید شریفیان جراحی بینی در تهران و متخصص جراحی زیبایی از جمله جراحی زیبایی سینه ، تزریق چربی صورت و غیره می باشد.

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی