• مقاله (شکم)
  • 05 خرداد 93
  • چاپ
گروه دومی که مشکل عمده آن‌ها بزرگی شکم است، گروهی هستند که فقط بزرگی شکم و سردل و پهلوها دارند، این گروه از بیماران، بیمارانی هستند که یا زایمان نکرده‌اند و یا اینکه پس از زایمان به سبب کیفیت خوب پوستشان دچار ترک، افتادگی و شلی زیاد شکم نشده‌اند. بنابراین در این گروه با بیمارانی مواجه هستیم که دچار تجمع چربی در ناحیه زیر شکم، پهلوها و بالای شکم هستند و با این تجمع چربی یا اصلاً ترک ندارند یا ترک زیادی ندارند و پوستشان نیز قوام و کیفیت خوبی دارد، یعنی در مجموع شلی و افتادگی شدیدی ندارند.

این بیماران می‌توانند از شر چربی‌های اضافه ناحیه شکم، پهلوها و سردل بدون اینکه برشی در ناحیه زیرشکم داشته باشند، راحت شوند.
همانطوری که گفته شد این بیماران نیازمند پوست‌کشی و ترمیم جدار شکم نیستند و به همین دلیل دیگر برشی در ناحیه زیر شکم ندارند و عمل تخلیه این چربی‌ها فقط از طریق چند سوراخ کوچک سه تا چهار میلی‌متری انجام می‌شود.

در این عمل که معمولاً بدون بیهوشی عمومی و تحت حالت خوابی عمیق همراه با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. پس از این که بیمار به حالت خواب عمیق و بی‌دردی برده می‌شود، مایع بی‌حسی موضعی از طریق سوراخ‌های ریزی که معمولاً در چین‌های زیر شکم ایجاد می‌شوند، تزریق می‌شود. پس از اثر کردن داروهای تزریق شده از طریق همان سوراخ‌ها، اشعه لیزر به لایه‌های چربی عمیق و سطحی تابانده می‌شود. پس از تاباندن اشعه لیزر، چربی‌هایی که به وسیله لیزر تخریب شده‌اند از طریق همان سوراخ‌های ریز خارج می‌شوند، به این روش Laser assisted liposuction یا لیپوساکشن همراه با لیزر می‌گویند.

از بین بردن چربی‌های اضافه شکم بدون برش جراحی


فواید و کاستی‌های روش لیپوساکشن با لیزر چیست؟

در این روش که در چند سال اخیر رایج شده است، فواید و اثرات لیزر به لیپوساکشن اضافه می‌شود. این فواید عبارتند از: امکان تخریب بیشتر، بهتر و یکدست چربی‌ها، خونریزی کمتر حین عمل، آزادشدن باندهای چسبنده و در نتیجه قوام بهتر پوست و کمک لیزر به جمع شدن پوست پس از عمل جراحی.
 از کاستی‌های این روش می‌توان به هزینه بالاترآن، زمان طولانی‌تر جراحی و در موارد کمتر، امکان بروز سوختگی پوست و ایجاد فیروز زیرجلدی در بعضی از نواحی اشاره کرد.

پوست پس از لیزر لیپولیز چه سرنوشتی پیدا می‌کند؟

در روش لیپوساکشن همراه با لیزر، هیچ پوستی برداشته نمی‌شود، و فقط چربی‌های زیر آن تخلیه می‌شود. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد پوست، خاصیت جمع شدن آن است برای فهم این قدرت باید به وضعیت پوست زنان باردار پس از پایان حاملگی اشاره کرد. پس از پایان حاملگی و تولد نوزاد، پوست شکم مادر، که در طول نه ماه به تدریج کش آمده است، یک شبه به وضعیت قبلی خود باز نمی‌گردد ولی به تدریج و کم‌کم جمع می‌شود این روند ممکن است تا چند ماه طول بکشد. در بعضی از بیماران این جمع شدن تقریباً کامل است و در نهایت پوست اضافه‌ای باقی نمی‌ماند و ترک چندانی در کار نخواهد بود. ولی در بعضی از بیماران اصلاً جمع‌شدنی در کار نیست و پوست با ترک‌های فراوان، کاملاً شل و آویزان است. بقیه افراد نیز وضعیتی بین این دو حالت دارند. (گروههای فیتزپاتریک)

به همین دلیل است که اگر بیماری، پوستی بسیار شل و افتاده با ترک‌های فراوان دارد مناسب انجام لیپوساکشن به همراه لیزر یا لیزر لیپولیز نیست، چرا که پوست وی یک بار امتحان خود را پس داده است و قدرت جمع شدن ندارد. اما بیماران دیگری که تحت لیزرلیپولیز قرار می‌گیرند پس از عمل باید تا مدتی صبر کنند تا پوست آن‌ها به تدریج جمع شود. به منظور کمک به این جمع شدن معمولاً بیماران فوق باید یک تا دو ماه از گن‌های مخصوص استفاده کنند.

توجه دارید که در عمل لیپوساکشن و لیزرلیپولیز به سبب اینکه برشی وجود ندارد امکان جمع و پلیسه کردن عضلات و تقویت آن‌ها در خط وسط وجود ندارد و بنابراین بیمارانی که شکمی کاملاً تخت و صاف می‌خواهند باید جهت رسیدن به این خواسته تن به انجام عمل جراحی زیبایی شکم دهند و برش ناحیه زیر شکم را قبول نمایند.
 جهت دریافت مشاوره از دکتر شریفان متخصص پوست در تهران و جراحی بینی در تهران همین حالا با ما تماس بگیرید

لیزر لیپولیز

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی