• مقاله (جراحی زیبایی)
  • 18 اسفند 92
  • چاپ
اندکس یا معیار (Body Mass Index) BMI  معیاری است که با اندازه گیری آن می‌توان متوجه شد که میزان چاقی بیمار چقدر است و وی در چه گروهی قرار می‌گیرد. برای اندازه‌‌گیری BMI کافی است وزن بیمار را بر مجذور قد وی به متر تقسیم کنیم.
 
BMI= وزن (برحسب کیلوگرم) تقسیم بر مجذور قد(برحسب متر)


عددی که بدست می‌آید BMI بیمار است. پس از بدست آوردن  BMI باید آن را با جدول زیر مقایسه کرد.

 20 تا 25 متناسب  30 تا 37 چاقی
 25 تا 30 اضافه وزن  بیشتر از 37 چاقی مفرط و مرضی


چنانچه بیماری در ردیف چاقی مفرط یا چاقی مرضی قرار گیرد روش‌های پیکرتراشی با لیپوساکشن یا لیزرلیپولیز کمک چندانی به وی نخواهد کرد. چرا که این بیماران سرتاپا چاق هستند و انجام لیپولیز در بعضی نواحی، فقط آن نواحی را کوچک می‌کند و حاصل نهایی کار، بیماری است که هنوز چاق است ولی در بعضی نواحی چربی کمتری دارد.

بیمارانی که دچار چاقی مفرط با BMI بالا هستند باید از روش‌ها و جراحی‌های مخصوص چاقی استفاده کنند، این بیماران با انجام جراحی‌های خاصی که غالباً بر روی معده انجام می‌شود حجم معده خود را کاهش می‌دهند و به این ترتیب می‌توانند کاهش وزن قابل ملاحظه‌ای حتی تا 40 الی 50 کیلوگرم را تجربه کنند.
این دسته از بیماران پس از عمل جراحی و کاهش قابل توجه وزن معمولاً پوست‌های اضافه‌ای را در نواحی شکم، بازو، قسمت داخلی کشاله ران و سینه‌های خود مشاهده می‌کنند. در این مرحله است که به منظور حل مشکل پوست‌های اضافه خود باید به جراح زیبایی مراجعه کنند تا مشکل این پوست‌های اضافی را به کمک جراحی حل کنند.

دکتر عبدالحمید شریفیان متخصص پوست در تهران می باشد و همچنین با متخصص انواع جراحی زیبایی پلک ، لیفت صورت با نخ ، جراحی زیبایی سینه ، تزریق چربی صورت و غیره می باشد

میتوانید با استفاده از فرم زیر BMI خود را محاسبه کنید:

وزن خود را وارد کنید
وزن شما بر حسب کیلوگرم
قد خود را وارد کنید
قد شما بر حسب سانتی متر
Invalid Input
BMI شما

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی