یکی از مسائل مهم در زندگی فعلی برای بسیاری از افراد مبحث زیبایی است. افراد تلاش میکنند تا با روشهای مختلف خود را جوانتر و زیباتر نگه دارند، پس از روشهای مختلفی برای جوانسازی پوست خود استفاده میکنند. از جمله روشهای جوانسازی پوست را میتوان از تزریق چربی نام برد. در ادامۀ این مقاله با این مقوله و روش کاربرد آن بیشتر آشنا خواهید شد.

شاخص های جوانسازی پوست صورت

پوست سالم و زیبا یکی از مهمترین شاخصه های زیبایی در چهرۀ افراد است. با افزایش سن فرد، طراوت پوست نیز رو به کاهش میگذارد و به تدریج زیبایی پوست آسیب میبیند. قرار گرفتن در معرض نور خورشید، مصرف سیگار و مشروبات الکلی، عدم رسیدگی به پوست و قرار گرفتن در معرض گرد و غبار از جمله عوامل آسیب زننده به پوست صورت هستند. یکی از عواملی که میتواند به جوانسازی پوست کمک کند استفاده از روش جوانسازی پوست با لیزر RF می باشد. این روش درمانی میتواند با کاهش نشانه های پیری، پوست شما را جوانتر و شاداب تر کند.

روشهای مختلف جوانسازی صورت

درم ابریژن، میکرودرم ابریژن، ترماژ، لایه برداری با مواد شیمیایی، ای پی ال ، بوتاکس، تزریق ژل، تزریق چربی صورت، جوان سازی پوست با لیزر Co2 ، هایفو و ...

 جوانسازی پوست

روش های تزریق چربی

از دیگر روش های جوانسازی پوست صورت میتوان از روش تزریق چربی صورت نام برد. این روش به معنی برداشتن چربی از قسمتی از بدن و تزریق آن به لب، گونه یا گودی زیر چشمان میباشد. این روش جوانسازی پوست دارای سه مرحله است. در مرحله اول به کمک لیپوساکشن مقداری از چربی اضافه از شکم، باسن، ران یا هرعضو دیگری که دارای چربی اضافه باشد برداشته میشود، سپس در مرحلۀ دوم سلول  های چربی را از هر مایع اضافه و ناخالصی جدا میکنند تا سلولهای سالم و آسیب ندیدۀ چربی را برای تزریق مهیا کنند.

در مرحله سوم این چربی تفکیک شده را به منطقۀ مورد نظر تزریق میکنند. این منطقه میتواند لب، گونه یا زیر چشم باشد. پزشک معالج تلاش میکند تا با استفاده دقیق و به اندازۀ چربی نتیجۀ مناسب را ایجاد نماید.

 جوانسازی پوست

در چه مواردی میتوان از تزریق چربی برای جوانسازی پوست استفاده کرد؟

  1. برطرف کردن چین و چروکهای عمیق
  2. پر کردن لاغریها و مناطق فرو افتاده صورت
  3. برجسته کردن باسن ، بزرگ کردن یا بازسازی سینه ها،
  4. برجسته کردن چانه ، لب و گونه ها
  5. پنهان کردن محل زخمها و سوختگیهای قدیمی

چه مناطقی برای برداشت چربی مناسب هستند؟

به طور کلی ران و باسن برای این عمل توصیه میشوند اما از پهلوها و زیر شکم نیز استفاده میشود.

برای جوانسازی پوست، چند بار باید عمل تزریق چربی انجام شود تا نتیجۀ مطلوب ایجاد شود؟

عمل تزریق چربی نیاز به تکرار دارد. لازم است فرد بین دو تا چهار بار این عمل تزریق را تکرار کند تا بتواند به نتیجۀ دلخواه دست پیدا کند.

پس از عمل تزریق بهبود چقدر طول میکشد؟

دورۀ بهبود در این عمل حدود دو هفته می باشد. به طور کلی عوارض تزریق چربی بسیار کم است اما نیاز است که تورم ناحیه تزریق بخوابد و چنانچه فرد دچار کبودی در نواحی تزریق شد، گذر زمان آن را برطرف کند.

نکاتی که باید پس از تزریق چربی به آنها دقت شود کدامند؟

  1. تا چند روز پس از تزریق چربی باید از آنتی بیوتیک استفاده شود.
  2. به محل تزریق دست نزنید و آن را تکان ندهید.
  3. از فشار دادن محل تزریق خودداری کنید.
  4. بین شش روز تا سه هفته روز پس از تزریق از ورزش شدید و خم و راست شدن پرهیز کنید
  5. از قرار گرفتن جلوی نور مستقیم خورشید و مکانهای گرم و یا حمام های طولانی ، سونا و ... خودداری نمائید.

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی