لیفت صورت با نخ یکی از درمان های زیبایی است که جایگزین عمل جراحی لیفت صورت شده است. در این روش قسمت های افتاده پوست صورت به آرامی به طرف بالا کشیده می شود تا پوستی جوان تر و صاف تر به دست آید و همچنین با اثر پیری پوست مقابله شود.

چگونگی انجام لیفت صورت با نخ

در عمل لیفت صورت ، متخصص زیبایی با استفاده از نخ بخیه های بسیار ظریفی را در سطح پوست می زند تا قسمت های شل و افتاده پوست صورت را به طرف بالا ببرد و نگه دارد. نخ استفاده شده در این عمل قابلیت جذب دارد و البته سطح آن هموار نیست، این نخ دارای خارهای دندانه مانندی است که به بافت چربی صورت گیر داده می شود. بلافاصله پس از انجام عمل لیفت با نخ، صورت کبود و متورم می شود و این نهایت عارضه این عمل می تواند باشد. عوارض جانبی لیفتینگ با نخ نهایتا پس از چند روز برطرف می شوند.

لیفت صورت با نخ

مراحل انجام لیفت با نخ

برای انجام عمل لیفت صورت با نخ ، معمولا از بی حسی موضعی استفاده می نمایند و طول انجام این عمل به تعداد تارهای نخی که مورداستفاده قرار می گیرند، بستگی دارد. مدت زمانی که برای انجام این عمل لازم است کمتر از 50 دقیقه خواهد بود. بیماران و افرادی که این عمل را انجام می دهند، بلافاصله پس از اتمام این عمل می توانند به خانه بازگردند و نیاز به مراقبت و بستری شدن تحت نظر پزشک پس از عمل نخواهد بود.

در این روش از نخ جراحی ظریفی در جهت بالا کشیدن و نگه داشتن نواحی افتاده ابرو و پیشانی، گونه ها، صورت و گردن استفاده می شود. بالا کشیدن نواحی پوست به کمک زائده ها و خارهای دندانه مانند روی نخ، صورت می گیرد که به بافت های نرم پوست گیر می کنند. جراح با کمک سوزن ظریفی، نخ ها را به محل هایی که با دقت بالا تعیین شده اند، وارد می کند. نخ ها پس از وارد شدن به سطح زیرین پوست، مانند چتر باز خواهند شد و ساختار نگه دارنده ای را ایجاد می کنند که سبب بالا کشیدن بافت پوست می شود. نخ ها، بافت را در موقعیتی عمودی قرار می دهند که موجب می شود تا اثر جوان سازی موردنظر به دست آید.

سوزن پس از اتمام عمل بالا کشیدن بافت ها، بیرون کشیده می شود. نهایتا وقت آن رسیده است که جراح انتهای نخ را قیچی کند و آن را به شکلی گره بزند که در عمق پوست پنهان شود تا بلکه دیده و یا حس نشود. لازم به ذکر است که در این روش هیچ برش یا بخیه ای روی سطح پوست ایجاد نمی شود و نخ از طریق سوزن به سطح زیر پوست وارد خواهد شد.

لیفت صورت با نخ

توضیحاتی درباره نخ استفاده شده در لیفت با نخ

نخی کر در عمل لیفت با نخ مورد استفاده قرار می گیرد، بر خلاف نخ بخیه معمولی که صاف است، دارای خارهای دندانه مانندی است که با فواصل یکسانی کنار هم قرار گرفته اند. نخ خارداری که در عمل لیفت با نخ به زیر پوست وارد می شود، تحت کششی ثابت قرار می گیرد که اثر تعلیق مانندی ایجاد می کند. این اثر تعلیقی است که موجب می شود بافت های افتاده به سمت بالا کشیده شوند و سبب صاف شدن پوست می شود. همچنین لازم است که بدانید نخ استفاده شده در این عمل شفاف است و به هیچ گاه زیر پوست نازک یا روشن دیده نمی شود. نخ غیرقابل جذب در بافت های عمقی باقی می ماند و بافت ها را بالا نگه می دارد.

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی