اگر جزء آن دسته از افراد به‌حساب می‌آیید که فکر می‌کنند حتی اگر آب هم بخورند چاق می‌شوند؛ با این حساب عمل جراحی شکم می‌‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. عمل شکم که به آن در علم پزشکی ابدومینوپلاستی  نیز گفته می‌شود روشی است که در آن توده‌های چربی را از نواحی پهلو و شکم خارج کرده و پوست‌های اضافی را نیز برمی‌دارند، تا ظاهر شکم به نحو مطلوبی درآید. در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل عمل شکم آشنا کنیم.

مراحل قبل از عمل جراحی شکم

برای عمل جراحی زیبایی شکم قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که تنها راه از بین بردن چربی‌های مربوط به ناحیه شکم شما عمل جراحی شکم است. برای این کار باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و نظر پزشک متخصص را جویا شوید. لازم است در جلسه مشاوره دلایل خودتان را برای انجام جراحی شرح دهید. سوابق پزشکی‌تان را با دکتر متخصص در میان بگذارید و از حساسیت‌های دارویی و بیماری‌های خود صحبت به میان بیاورید. چنانچه بتوانید تأییدیه پزشک را به دست آورید می‌توانید مراحل قبل از عمل جراحی را پشت سر بگذارید. این موارد که قبل از عمل جراحی اصلی لازم است انجام شود عبارتند از:

  1. ترک استعمال دخانیات
  2. مصرف داروهایی که احتمالاً توسط دکتر متخصص تجویز شده است.
  3. طی کردن آزمایش‌های پزشکی مربوطه
  4. عدم مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن خون می‌شوند، مانند انواع قرص‌های آسپرین.

عمل جراحی شکم


عمل شکم چگونه انجام می‌گیرد؟

پس از اینکه مراحل ابتدایی را طی کردید با نظر پزشک تاریخی برای عمل جراحی شما مشخص می‌شود. مراحل جراحی به شرح زیر است:

  1. بی‌هوشی بیمار: عمل شکم در حالت بی‌هوشی کامل و یا نسبی انجام می‌گیرد. نوع بی‌هوشی با نظر دکتر متخصص و با توجه به سطح تحمل بیمار مشخص می‌شود.
  2. برش دادن ناحیه شکم: عمل شکم با یک برش اولیه بر روی شکم انجام می‌گیرد. این برش در امتداد ناف و به‌صورت افقی زده می‌شود. پس از آن با تشخیص جراح میزان و نوع برش تعیین می‌شود. برش ایجاد شده به این دلیل زده می‌شود که پوست شکم برداشته شود و عضلات ضعیف شده در نواحی شکم ترمیم شود. پس از انجام مراحل اولیه ممکن است نیاز باشد برش دوم و یا سوم نیز بر روی شکم بیمار زده شود. پس از آن نوبت به برداشتن توده‌های چربی از نواحی پهلو و شکم می‌رسد. پس از آن پوست شکم به‌جای اولیه خود برگردانده شده و پوست‌های اضافی آن از انتها جدا می‌شود. در مرحله پایانی لازم است ناف بیمار نیز ترمیم شود.
  3. ترمیم ناحیه برش خورده و بخیه زدن آن: مرحله پایانی در عمل شکم ترمیم نواحی برش خورده است. ناحیه برش خورده با بخیه یا چسب پوست به هم دوخته می‌شود؛ و درنهایت بیمار به هوش آورده می‌شود.

مدت‌زمان لازم برای عمل شکم در حدود 1 تا 5 ساعت است؛ و بسته به‌شدت عمل ممکن است متفاوت باشد. همچنین ممکن است بیمار یک تا چند روز تحت مراقبت‌های ویژه باشد.
عمل جراحی شکم

مراحل پس از عمل جراحی شکم

پس از انجام عمل باید فرد مواردی را با دقت تمام رعایت کند. به‌عنوان مثال به بیمار توصیه می‌شود تا مدتی از گن‌های کشی استفاده کند تا شکم حالت خود را به دست آورد. همچنین لازم است داروهای تجویز شده به‌طور متناوب و منظم مصرف شود. پس از یک تا دو هفته نتایج اولیه قابل مشاهده است. پس از این مدت فرد بیمار می‌تواند به‌راحتی بایستد و نتیجه عمل را مشاهده کند.

عمل جراحی شکم

در صورت تمایل به جراحی زیبایی سینه می توانید با شماره های ذکر شده جهت مشاوره و تعیین وقت جراحی تماس حاصل بفرمایید.

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی