علاقه‌مندی افراد به زیبایی و جوان بودن در هر سن و سالی می‌تواند عجیب یا حتی گاهی آزاردهنده باشد. به خصوص در مواردی این زیبایی دوستی، حالت وسواس گونه و زیاده‌روی پیدا می‌کند. لیفت صورت از جمله روش‌های جوانسازی پوست صورت است که بدون نیاز به جراحی و در کمترین مدت زمان ممکن پوست شما را جوان‌تر می‌کند. امروزه انواع جراحی‌های پرخرج برای زیباسازی پوست وجود دارد اما لیفت صورت با نخ روشی کاملاً متفاوت است.

لیفت صورت با نخ به چه صورت انجام می‌گیرد؟

در روش لیفت صورت قسمت‌های افتادۀ پوست با کمک نخ به دقت کشیده می‌شوند. به این ترتیب چروک‌ها و افتادگی‌های پوست کشیده می‌شود و پوست شاداب و جوان نمایان می‌شود. البته باید در این عمل دقت کامل صورت گیرد چرا که زیاده‌روی در انجام این کار می‌تواند صورت را از حالت طبیعی آن خارج کند.

مزایای روش لیفت صورت

از مزایای این روش می‌توان به عدم نیاز به جراحی و بیهوشی اشاره کرد. شما نیازی به بستری شدن نخواهید داشت و پس از عمل لیفتینگ دست‌کم ده سال جوان‌تر خواهید بود. تنها از طریق بی‌حسی موضعی و در زمانی کمتر از یک ساعت یک عمل زیبایی سرپایی را سپری خواهید کرد و از دو روز بعد می‌توانید به انجام فعالیت‌های روزمرۀ خود بپردازید.

لیفت صورت با نخ

 لیفت صورت از چه سنی قابل انجام است؟

کاربرد این روش معمولاً روی افرادی است که سنی بالاتر از چهل سال دارند. البته افراد بالای شصت سال هم در صورتی که شرایط جسمی نرمال داشته باشند می‌توانند از این روش استفاده نمایند.

لیفت صورت با نخ

آیا لیفت کردن تنها مخصوص صورت است؟

خیر. این عمل زیبایی تنها ویژۀ صورت نیست و می‌تواند گونه‌ها، پیشانی، ابروها، گردن و فک را نیز شامل شود. لیفت صورت از سن چهل سالگی تا بالای شصت سالگی قابل اجرا می باشد.

لیفت صورت با نخ

مراقبت‌های زخم

 1. روزانه و با دقت زخمهای خود را بررسی و تمیز کنید.
 2. در صورت تائید پزشک برای کاهش درد و تورم خود می‌توانید در 24 ساعت اولیه از کمپرس سرد استفاده کنید؛ اما هرگز یخ را مستقیماً روی صورتتان قرار ندهید. شما دو روز پس از عمل می‌توانید استحمام کنید؛ اما در زمان شستشو مراقب بخیه‌ها در داخل موهایتان باشید.
 3. از رفتن به استخر یا داخل وان بپرهیزید.
 4. از قرارگرفتن در معرض مستقیم آفتاب دست‌کم تا دو هفته خودداری کنید.
 5. پس از یک هفته از زمان عمل و برداشتن بخیه‌ها می‌توانید با کمی آرایش کبودی‌ها را بپوشانید اما مراقب باشید که روی زخم‌ها را به‌هیچ‌وجه با مواد آرایشی آلوده نکنید و در پایان روز با دقت آنها را تمیز کنید تا از عفونت پیشگیری شود.

مراقبت‌های عمومی بعد از لیفت صورت

 1. برای چند روز به اندازۀ کافی استراحت کنید. در زمان خواب به کمک دو بالش سرخود را بالاتر از وضعیت عادی قرار دهید تا از تورم جلوگیری کنید.
 2. روزهای اولیه پس از عمل لیفت صورت  بهتر است غذای شما از مایعات و غذاهایی تشکیل شده باشد که نیاز زیادی به جویدن ندارد. همچنین در دو هفته ابتدایی پس از لیفت صورت  مصرف نمک را تا حد امکان پایین بیاورید تا از احتمال تورم جلوگیری کنید.
 3. برای کاهش کبودی‌ها می‌توانید از میوه‌های حاوی ویتامین ث مثل آناناس استفاده کنید.
 4. از مصرف الکل و سیگار دست‌کم در ماه اول پس از لیفت صورت  بپرهیزید.
 5. تنها از داروهایی استفاده کنید که توسط پزشک شما تجویز شده‌اند و از مصرف خودسرانۀ داروها بپرهیزید.

فعالیت‌های بعد از لیفت صورت

 1. می‌توانید پیاده‌روی آرام داشته باشید. این کار موجب کاهش تورم می‌شود. بهتر است در یک هفته اولیۀ بعد از عمل به‌ طور منظم روزانه دو تا سه بار پیاده‌روی کنید تا از تشکیل لخته‌های خونی جلوگیری نمایید.
 2. از رانندگی بپرهیزید.
 3. از انجام ورزشهای تند و سنگین تا چند هفتۀ اولیه خودداری کنید.

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی