پوست صورت افراد، همواره به علت بالا رفتن سن، ممکن است دچار فرو رفتگی و لاغری شود و سبب نگرانی آنها گردد. جهت رفع این قبیل مشکلات، ما به شما عمل تزریق چربی صورت را پیشنهاد می کنیم که تاثیر فوق العاده ای بر جوانسازی پوست صورت می گذارد.

عوارض و دوره نقاهت تزریق چربی صورت

عوارضی که بدنبال تزریق چربی رخ می دهد، بسیار نادر است و حتی ممکن است که هیچ عارضه ای پیش نیاید. پس صرفا جهت اطلاع رسانی عوارضی که ممکن است رخ دهد را ذکر کرده ایم تا از نگرانی شما کاسته شود. معمولا تجمعی کوچک از چربی رخ می دهد که قطعا برطرف می شود و همچنین ممکن است که دچار کبودی، نامنظمی و کیست در ناحیه تزریق چربی شوید. دوره نقاهت این عمل بسیار کوتاه است و معمولا دو هفته خواهد بود. در این دوره یک یا دو هفته ای تورم در قسمت تزریق شده، ایجاد می شود.

تزریق چربی صورت

مراقبت های بعد از تزریق چربی

بعد از انجام عمل تزریق چربی، معمولا پزشک و متخصص شما دستورالعمل های لازم را در اختیارتان خواهد گذاشت. همچنین شما می توانید از پزشک معالج خود درباره مراقبت های بعد از عمل، مدت زمان بازگشت به فعالیت های نرمال و زمان بهبودی خود سوال کنید و مشاوره لازم را دریافت نمایید.

پس از انجام تزریق چربی می بایست به مدت چند روز زیر نظر دکتر از آنتی بیوتیک استفاده شود. توجه داشته باشید که بعد از تزریق چربی، نباید به مدت یک هفته به محل تزریق دست بزنید چرا که ممکن است چربی جابجا شود. همچنین به مدت یک هفته و نهایتا تا ده روز، باید از انجام فعالیت های سنگین، وارد کردن فشار به ناحیه تزریق چربی، ورزش های شدید و خم شدن جلوگیری کنید.

در طول سه هفته‌ی اول بعد از تزریق چربی ، باید از انجام فعالیت هایی نظیر قرار گرفتن در زیر نور آفتاب به مدت طولانی، قرار گرفتن در فضاهای گرم مانند سونا (خشک و بخار) و استحمام طولانی به شدت خودداری کنید.
همچنین باید؛
  • پاهای خود را هنگام استراحت، بالاتر از سطح بدن قرار دهید.
  • در صورتی که دچار التهاب شدید، درد شدید، آبسه و خروج ترشحات بد بو از ناحیه تزریق چربی شدید، به سرعت به پزشک معالج خود مراجعه کنید.
تزریق چربی صورت

نکات ضروری که باید درباره تزریق چربی بدانید:

عمل تزریق چربی ، بهتر است که فقط و فقط در سنین بالا انجام شود و برای سنین پایین پیشنهاد نمی شود. حتی اگر صورت لاغری دارید و می خواهید مشکل خود را برطرف کنید، به هیچ وجه نباید در سنین پایین از این عمل استفاده کنید و بهتر است که از روش های دیگری استفاده کنید.

این نظریه که بدلیل استفاده از چربی خود بیمار، احتمال آلرژی در این روش بسیار کم است، کاملا درست است. اما حتما باید قبل از انجام تزریق چربی، سن شما توسط پزشک بررسی شود. برای اینکه نتیجه حاصله از تزریق چربی ماندگارتر شود، به انجام چند جلسه تزریق چربی نیاز است. معمولا اثر تزریق چربی، به مدت یک سال و یا بیشتر باقی می ماند.

هنگام انجام عمل تزریق چربی ، به هیچ وجه از پزشک معالج خود درخواست نکنید که مقدار بیشتری چربی تزریق کند تا بلکه نیاز به روتوش و ترمیم دوباره نداشته باشید. علت آن هم این است که میزان جذب چربی در افراد، متفاوت است و ممکن است که مقدار بیشتری از چربی در پوست شما زنده بماند و سبب پُر بودن بیش از حد صورت شما شود.
شما عزیزان جهت انجام لیفت صورت با نخ نیز می توانید با ما تماس بگرید.

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی