چربی به عنوان یک حجم دهنده طبیعی مصارف بسیار زیادی دارد. تزریق چربی یکی از روش های نوین جوان‌سازی است که نتایج بسیار خوبی را به همراه داشته است. در این روش، چربی مورد نیاز از یک ناحیه در بدن برداشته می شود و در محل دیگری از بدن که مد نظر است تزریق می شود. در کلینیک ما تزریق چربی برای رفع چین و چروک های عمیق، بازگردانی حجم صورت به حالت عادی و بسیاری موارد جوان‌سازی دیگر انجام می شود. در ادامه شما را با روش این تزریق و موارد استفاده آن بیشتر آشنا خواهیم کرد.

تزریق چربی

تأثیر تزریق چربی در جوان‌سازی

از مهم‌ترین دلایل پیری پوست و بروز چین و چروک بر روی آن، می توان به کاهش چربی در زیر پوست اشاره کرد. در اثر این کاهش چربی، چین و چروک ها در قسمت های مختلف صورت همچون دور چشم، پلک ها، نواحی روی گونه ها و شقیقه ها ایجاد می شوند و مسائل دیگری همچون خط خنده، خط اخم و خط اشک نیز بر روی پوست پدیدار می شود. در صورتی که چروک ها عمیق نباشد می توان توسط بوتاکس بعضی قسمت های صورت را بهبود بخشید؛ اما در صورت عمیق بودن آن ها نیاز به تزریق چربی است. علاوه بر این با افزایش سن، حجم صورت حالت عادی خود را از دست می دهد و تکیده می شود. این روش برای بازگرداندن صورت به حالت عادی نیز بسیار مؤثر است. به همین دلیل امروزه تزریق چربی صورت بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و این روش در جوانسازی پوست صورت تأثیرات مثبت قابل توجهی گذاشته است. به طور کلی می توان گفت که این روش برای فرم دهی و حجم دادن به اکثر نواحی بدن مؤثر واقع می شود و موارد استفاده آن در جوان‌سازی بسیار گسترده است.

تزریق چربی

موارد استفاده از تزریق چربی

از جمله موارد استفاده از تزریق چربی می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

- رفع چین و چروک های عمیق صورت و رفع خطوط اخم و خنده

- حجم دهی به نواحی لاغر و تورفته صورت

- گونه گذاری و ایجاد زاویه فک

- رفع گودی و سیاهی زیر چشم

- حجم دادن به لب، چانه و گونه

- فرم دهی و حجم دادن به باسن

- بازسازی سینه و حجم دادن به آن

- رفع جای سوختگی، اسکار و پر کردن فرورفتگی های جای زخم

- جوان‌سازی ظاهر دست و کمتر دیده شدن عروق زیر پوست

مزایای تزریق چربی

- به دلیل برداشت چربی از بدن خود شخص، احتمال پس زدن چربی و یا عکس العمل های آلرژیک نسبت به آن بسیار کم است.

- چربی مورد نیاز به مقدار کافی در بدن فرد موجود است و می توان از نواحی مختلف چربی را برداشت کرد. نواحی برداشت چربی در هر فرد نسبت به دیگری فرق دارد. به طور کلی چربی مناطق بیرونی ران و باسن، پهلو ها، اطراف زانو و زیر شکم دارای مقاومت بیشتری هستند و مناطق بهتری برای برداشت چربی هستند؛ اما در مجموع محدودیت خاصی وجود ندارد و چربی از هر منطقه ای در بدن قابل برداشت است.

- چربی تزریق شده نسبت به ژل های رایج بسیار آهسته تر جذب می شود. در نتیجه تزریق کردن چربی عمر مفید بالاتری نسبت به سایر روش ها دارد و ماندگارتر است.

- روش برداشت چربی به صورت کاملاً ایمن انجام می شود و دوره نقاهت این روش بسیار کوتاه است و بیمار می تواند ظرف مدت کمی فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.

پس از تزریق چربی نکات زیر را رعایت کنید

توجه داشته باشید که پس از انجام تزریق، حتماً تحت نظر پزشک باشید تا با تجویز آنتی‌بیوتیک های لازم از ابتلا به عفونت های احتمالی جلوگیری شود. همچنین پس از تزریق چربی به مدت یک هفته تا ۱۰ روز به مناطق تزریق شده فشار نیاورید و از انجام فعالیت های زیاد، حرکات شدید و ورزش های سنگین خودداری کنید. همچنین به مدت ۳ هفته تا یک ماه پس از تزریق، در معرض آفتاب شدید قرار نگیرید و از رفتن به مکان های گرم و مرطوب همچون سونای بخار، سونای خشک و حمام های طولانی خودداری کنید. توصیه می شود که در سنین پائین از این روش استفاده نشود و قبل از انتخاب این روش با پزشک متخصص مشورت کنید.

هزینه این روش

هزینه تزریق چربی در هر ناحیه از بدن با ناحیه دیگر متفاوت است. با توجه به میزان چربی تزریق شده و همچنین اصلاحات انجام شده روی آن، هزینه تغییر می کند. علاوه بر این، هزینه های ثابتی همچون لوازم مورد نیاز و داروی بی حس کننده نیز به آن اضافه می شود. کلینیک ما با کادری متشکل از متخصصان ماهر و آموزش دیده، خدمات تزریق چربی را با بالاترین کیفیت به شما همراهان عزیز ارائه می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید تا مشاوره های لازم را دریافت کنید.

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی