• مقاله (پیکرتراشی)
  • 07 خرداد 93
  • چاپ
اصولاً انجام پیکرتراشی برپایه لیپوساکشن استوار است. مواردی که در آن لیزرلیپولیز بدون خارج کردن چربی‌ها انجام می‌شود بسیار محدود است و فقط در شرایطی که چربی اضافی بسیار کوچک و محدود است (غبغب کوچک، پهلو‌های کوچک) انجام می‌شود، در روش لیپولیز تنها، از طریق سوراخ‌های بسیار ریزی، لیزر به بافت چربی تابانده می‌شود تا چربی‌ها تخریب شوند. پس از آن کار دیگری انجام نمی‌شود و به بدن اجازه داده می‌شود تا چربی‌های تخریب شده را جذب و دفع نماید.

لیزر لیپولیز

زمانی که تجمع چربی زیاد باشد (بیش از 2 تا 2/5 سانتی‌متر) دیگر نمی‌توان چربی تخریب شده را به حال خود رها کرد. در این حالت از سوراخ‌های کوچکی که محل آنها معمولاً در چین‌های بدن است داروی بی‌حسی به همراه سرم مخصوص به بافت چربی تزریق می‌شود اشعه لیزر با انرژی و توان متفاوت (بر حسب ضخامت چربی و محل آن) به بافت‌های چربی در دو سطح عمیق و سطحی تابانده می‌شود.
پس از تخریب چربی‌ها و گذشت زمان مناسب، چربی‌های تخریب شده به کمک دستگاه مکنده خارج می‌شوند، این کار تا جایی ادامه پیدا می‌کند که محل مورد نظر ظاهری متناسب و قوامی یکسان پیدا کند. در پایان عمل بیمار از گن‌های مخصوص استفاده می‌کند، استفاده از این گن‌ها به منظور ایجاد فشار بر روی محل عمل است. این گن‌ها در عین حال به روند جمع شدن پوست نیز کمک می‌کنند، همانطوری که قبلاً نیز اشاره شد روند جمع شدن پوست کند است و ممکن است تا دو ماه نیز طول بکشد بنابراین واضح است که جهت رسیدن به نتیجه نهایی و تناسب اندام باید تا مدتی صبرکرد. در این مدت پوست به تدریج جمع می‌شود تا شکل نهایی خود را بدست آورد.


لیزر لیپولیز


لیزر لیپولیز

آیا لیپولیز نیازمند بیهوشی عمومی است؟

این عمل را می‌توان و بهتر است بدون بیهوشی عمومی انجام داد. توصیه شده است که عمل لیپولیز تحت خواب‌آلودگی عمیق (deep sedation) به همراه بی‌حسی موضعی انجام شود. البته متخصیین بیهوشی روش‌های مختلف بیهوشی را برای انجام این عمل به کار می‌برند. در مراکزی که انجام لیپولیز عملی رایج و روتین است معمولاً جراحی زیبایی شکم تحت خواب‌آلودگی عمیق به همراه بی‌حسی موضعی انجام می‌شود که فواید خود را از نظر ایمنی عمل به همراه دارد. باید اشاره کرد که استفاده از بیهوشی عمومی جهت انجام این عمل منعی ندارد ولی در صورت امکان بهتر است از روش فوق جهت انجام این عمل استفاده شود.

توصیه‌های پس از لیزرلیپولیز

● از روز اول پس از عمل تا جایی که می‌توانید راه بروید.
● سه روز پس از عمل به کمک همراه آرام آرام گن خود را باز کنید. کلیه پانسمان‌ها را  بردارید و با شامپوی بچه یا شامپو بتادین حمام کنید. پس از آن مجدداً گن خود را به همان ترتیبی که برای شما بسته شده بود، ببندید.
● استفاده از گن بسیار مهم است، این گن نباید شل باشد و باید به مدت چهل و پنج روز از آن‌ها استفاده شود.
● برای از بین بردن ناهمواری‌های احتمالی بهتر است در اسرع وقت قسمت‌های لیپولیز شده را با ماساژور ماساژ دهید.
● بروز تورم اندام تحتانی و ناحیه تناسلی عادی است، برای رفع این تورم باید به هنگام استراحت پاها را بالا نگه داشت و به صورت مرتب راه رفت و فعالیت نمود.

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی