جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی برای برداشتن پف چشم ها، افتادگی پلک یا برداشتن پوست اضافی بالا و زیر چشم انجام می شود و جزو عمل های زیبایی به شمار می رود که دکتر شریفیان متخصص پوست در تهران در این زمینه با سال ها تجربه بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می هند. چشم یکی از مهم ترین اعضای صورت است و داشتن چشم های زیبا تاثیر زیادی روی چهره شما و اعتماد به نفستان می گذارد. امروزه افراد زیادی با انجام جراحی پلک مشکلات مربوط به زیبایی چشمانشان را برطرف می کنند. اما این عمل برای چه کسانی مناسب است و چه عوارضی می تواند داشته باشد؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم. 

جراحی زیبایی پلک به چه صورت است؟

جراحی پلک تغییر زیادی در حالت چشم ها به وجود می آورد. این جراحی با برداشتن کیسه های چربی بالای پلک و پوست اضافی بالای چشم و پایین چشم انجام می گیرد. در کنار این جراحی برخی از بیماران جراحی های زیبایی دیگری چون تزریق ژل و بالا کشیدن ابرو را انجام می دهند تا نتیجه کاملا مطلوبی به دست بیاورند. با افزایش سن، چشم ها کمی حالت افتادگی پیدا می کنند. برخی هم ممکن است به صورت مادرزادی فرم چشم هایشان این گونه باشد. البته برخی بیماری ها هم منجر به افتادی پلک یا ورم پلک می شوند مثل عملکرد نادرست تیروئید که در چنین مواردی باید خود بیماری را درمان کنید. 

جراحی زیبایی پلک

چه کسانی میتوانند از جراحی زیبایی پلک استفاده کنند؟

جراحی پلک برای همه افراد مناسب نیست. در این عمل فقط پف زیر و بالای پلک اصلاح و برداشته می شود و این کار قدرت بینایی را زیاد می کند زیرا در برخی افراد پف بالای چشم به قدری است که قدرت دید را مختل می کند. اکثر کسانی که این عمل جراحی را انجام می دهند حداقل 35 سال سن دارند اما افرادی که زیر 35 سال دارند و به صورت مادرزادگی پلک افتاده یا پف کرده دارند هم می توانند جراحی پلک انجام دهند. قبل از انجام عمل حتما پزشک مربوطه با شما مشاوره می دهد و راهنمایی های لازم را به شما ارائه می دهد. عمل زیبایی پلک، چشم های خسته را هم جوان و شاداب می کند. 

جراحی زیبایی پلک

مزایا و معایب عمل پلک

تا چند روز بعد از عمل بیمار ممکن است در پلک هایش احساس درد کند که با خوردن مسکن ها خوب می شود. همچنین باید روی آن پماد بزند تا مانع از خشک شدنش شود. عمل پلک با ایجاد برش هایی روی پلک انجام می شود اما جای زخم به مرور از بین می رود. بیماران باید تا ۶ هفته از مالیدن اطراف چشم خودداری کنند تا بافت جدید پلک شکل بگیرد. یکی از عوارض احتمالی این عمل این است که ممکن است نتوانید برای مدتی پلک هایتان را به خوبی باز و بسته کنید و در نتیجه این موضوع چشم هایتان خشک می شود که باید از قطره استفاده کنید.

ممکن است تا چند هفته مجبور شوید از چشم هایتان مراقبت های این چنینی کنید. برخی عوامل این جراحی زیبایی بسیار نادر هستند و اگر به پزشک معتبری مراجعه کنید با این عوارض مواجه نمی شوید. عوارضی همچون عفونت، برداشتن بیش از حد پوست پلک و یا کاهش قدرت بینایی از این عوارض نادر هستند. فراموش نکنید که این عمل زیبایی اعتماد به نفس شما  را زیاد می کند و چهره تان چند سال جوان تر می شود اما مانند هر عمل جراحی دیگری باید تا مدت ها از چشم هایتان مراقبت کنید تا دچار عوارض طولانی مدت نشوید. اکثر بیماران بعد از چند هفته از نتایج عمل رضایت دارند و علایمی همچون زخم و کبودی به خوبی برطرف می شود. 

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی