متاسفانه با انجام ورزش، هورمون درمانی و یا استفاده از كرم ها نمی توان سایز سینه ها را زیادتر نمود. هیچ روشی غیر از جراحی و استفاده از پروتز برای بزرگ كردن سینه ها وجود ندارد.

ماموپلاستی با پروتز را می توان برای زنانی كه سینه های كوچكی دارند به كار بست. ممكن است این حالت از ابتدای بلوغ به وجود آید و یا این كه پس از شیر دادن، سینه ها كوچك شده باشند. البته ممكن است بعضی از بیماران پس از كاهش وزن دچار این حالت شوند. اگر بیماری علاوه بر كوچكی پستان از افتادگی آن هم رنج می برد می توان به همراه این عمل سینه هایش را نیز بالا كشید(ماستوپكسی). البته پس از برداشتن سینه به علت سرطان نیز می توان این عمل را انجام داد و به این ترتیب دیگر لازم نیست كه بیماران ماستكتومی شده زیر كرست خود از وسایل اضافی استفاده كنند.

این عمل فعالیت و نسج پستان را تغییر نمی دهد و بیماران می توانند پس از این عمل شیر دهند، چرا كه عملكرد پستان پس از این عمل درست مثل قبل از عمل است.
نكته قابل توجه دیگر این است كه عمل بزرگ كردن سینه به كمك پروتز به هیچ وجه سبب افزایش شانس بروز سرطان سینه نمی شود.

در این عمل با كار گذاشتن پروتز ژلاتینی در پستان آن هم از طریق برش كوچكی در ناحیه زیر پستان، یا اطراف سر سینه و یا از طریق زیر بغل می توان سینه های كوچك را بزرگ تر نمود. قوام این پروتز بسیار به قوام نسج پستان شبیه است. اندازه این پروتز بر حسب تمایل بیمار و شرایط نسجی اش می تواند متغییر باشد. البته شرایط فیزیكی بیمار نیز در تعیین اندازه پروتز دخیل است.

جای عمل بیمار فارغ از این كه كجا باشد به تدریج از بین می رود و محو می شود و پس از مدتی پیدا كردن آن بسیار مشكل می شود. تمام پروتز ها پوششی سلیكونی دارند ولی آنچه آنها را پر می كند متفاوت است: پروتز های سلیكون با ژل پر شده اند، پروتز های سالین با سالین پر شده اند. عمل جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود و حدود یك ساعت طول می كشد. شاید لازم باشد بیمار یك شب در بیمارستان بخوابد.

پس از عمل بیمار باید از حركت دادن شدید دست و بازو برای چندین روز پرهیز نماید. بیمار معمولاً می تواند یک هفته پس از عمل كار خود را شروع كند. انجام كارهای سنگین و بلند كردن بار سنگین حتماً باید دو تا سه ماه ممنوع باشد.

بیمار پس از جراحی گذاشتن پروتز سینه، كرست مخصوصی می پوشد كه باید آن را به مدت دو ماه مرتب استفاده نماید. در ابتدا ممكن است بیمار احساس پری و درد و ناراحتی نماید ولی به تدریج این حالات از بین می رود و بیمار به این شرایط عادت می كند. با استفاده از پروتز های جدید دیگر جمع شدن كپسول پروتز (كونتراكتور) بسیار كمتر دیده می شود.

نكته مهم دیگر این است كه استفاده از پروتز دخالتی در بررسی های ماموگرافیك ندارد و بیماران می توانند به صورت مرتب ماموگرافی های خود را انجام دهند.

نمونه ای از تصویر قبل و بعد از انجام عمل پروتز سینه را میتوانید در اینجا مشاهده کنید. جهت مشاهده تصاویر بیشتر لطفاً به گالری تصاویر سایت و یا حضوراً به مطب مراجعه فرمایید.


پروتز سینه - قبل
پروتز سینه - بعدمطالب مرتبط:
- چگونه سایز کرست خود را محاسبه کنیم؟
- انواع پروتز سینه
- انواع برش در جراحی پروتز سینه
- عوارض جراحی بزرگ کردن سینه (پروتز سینه)

جراحی ها

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی