طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

با پیشرفت روزافزون علم و دانش در زمینه پزشکی، امروزه امکان انجام انواع جراحی‌های زیبایی و پزشکی در سرتاسر جهان وجود دارد و افرادی که به این عمل‌های جراحی احتیاج دارند، می‌توانند از خدمات انواع کلینیک‌های زیبایی در این زمینه بهره ببرند.
ماموپلاستی، یکی از بهترین و کارآمدترین عمل‌ها و جراحی‌های زیبایی بوده که در سطح جهان شناخته شده است.
این جراحی به منظور دستیابی به سینه‌های خوش فرم و خوش حالت انجام شده و برای افرادی که به هر دلیل از حالت سینه‌های خود ناراضی هستند، صورت می‌گیرد. خوب است بدانید که ماموگرافی در بسیاری از مواقع به عنوان یک روش درمانی انجام شده و کاربردهای فراوانی در زمینه های پزشکی دارد.
برای مثال، بانوانی که به سرطان سینه مبتلا شده‌اند و حجم عظیمی از سینه‌های خود را در اثر این بیماری از دست می‌دهند یا افرادی که از سایز سینه های خود ناراضی هستند، می‌توانند از روش ماموگرافی برای بهبود حالت و سایز سینه‌های خود استفاده کنند.

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی
همچنین، ماموگرافی گزینه درمانی مناسبی برای افرادی که دارای سایز سینه بزرگ یا بسیار کوچک هستند، به شمار می رود. اما همانطور که می‌دانید، برای دستیابی به یک عمل زیبایی معتبر و ثمربخش، نیاز به انجام اقدامات مراقبتی پس از عمل می‌باشد. یکی از این اقدامات مراقبتی، طرز خوابیدن است.
طرز خوابیدن بعد از انجام عمل ماموپلاستی، تاثیر مستقیمی بر نتایج این عمل زیبایی دارد. همانطور که میدانید، سینه ها در ناحیه ای از بدن قرار گرفته اند که امکان اعمال فشار بر روی آن ها حین خواب، بیشتر از سایر نواحی است و هر گونه فشار بعد از عمل ماموپلاستی، ممکن است نتایج عمل را دچار اختلال کند.
به همین دلیل، بسیاری از پزشکان بیماران خود را به نحوه صحیح خوابیدن بعد از این عمل جراحی، سفارش می کنند. از جمله توصیه های پزشکان می‌توان به رعایت نکاتی همچون عدم خوابیدن به پهلو یا شکم، بالاتر قرار دادن سر از بدن، خوابیدن به سمت پشت و به صورت طاق باز و… اشاره کرد.
اگر قصد انجام عمل زیبایی ماموپلاستی را داشته یا این عمل جراحی را انجام داده اید، پیشنهاد می‌کنیم به تمامی مراقبت ها و توصیه هایی که پزشک به شما ارائه می دهد، به درستی عمل کنید.

مراقبت‌های پس از جراحی ماموپلاستی

همانطور که پیش تر به آن اشاره شد، مراقبت‌های پس از جراحی ماموپلاستی بسیار حائز اهمیت بوده و به افراد کمک خواهند کرد تا در کمترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنند.
همچنین، انجام این اقدامات مراقبتی به روند بهبودی سریع‌تر و بهتر افراد کمک خواهند کرد.

در ادامه، به برخی از مراقبت‌های پس از جراحی ماموپلاستی اشاره خواهیم کرد.

۱- حتماً از دستورالعمل‌های پزشک خود برای پیشگیری از هرگونه عوارض جدی، پیروی کنید و دوران نقاهت خود را تحت نظارت پزشک متخصص خود طی کنید.

۲- بهتر است تا مدت زمان حدودی ۸ تا ۱۰ روز از فعالیت‌هایی همچون خم کردن کمر و شکم، اجتناب کنید تا از تشدید درد و تورم در این نواحی، جلوگیری شود.

۳- پیشنهاد ما به شما این است که حتماً داروهایی که توسط پزشک تجویز شده‌اند را در بازه‌های زمانی منظم و به صورت مرتب میل نمایید. (توجه به زمان مصرف داروها، بسیار حائز اهمیت است.)

۴- برای بهبود ناحیه مورد نظر در مدت زمان کوتاه، از کمپرس‌های سرد و گرم استفاده کنید تا هرگونه تورم و کبودی در این نواحی کاهش داده شود.
در نظر داشته باشید که تا مدت زمان حدودی ۵ روز پس از جراحی، از کمپرس‌های سرد و پس از گذشت این مدت زمانی از کمپرس گرم استفاده کنید.

۵- اگر پس از گذشت مدت زمانی مشخص از انجام فرایند جراحی، شاهد خونریزی، درد یا قرمزی شدید بودید، حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید.

۶- با گذشت مدت زمان حدودی ۱۰ تا ۲۰ روز از عمل جراحی، از مصرف هرگونه دخانیات و الکل خودداری کنید. ( توجه داشته باشید که مصرف دخانیات روند درمان دوران نقاهت را با اختلال مواجه خواهد کرد.)

مراقبت‌های پس از جراحی ماموپلاستی

۷- از سوتین‌های طبی مخصوص برای دستیابی به نتایج دلخواه خود استفاده کنید.

۸- در صورت مصرف هرگونه دارو غیر از داروهای تجویزی پزشک، آن را به پزشک متخصص خود گزارش داده و از مصرف داروهای رقیق کننده خون و داروهای ضد التهابی، خودداری کنید.

۹- در طول دوران درمان، به تغذیه خود اهمیت دهید و از سبک زندگی سالم برخوردار باشید تا مدت زمان روند درمان و دوران نقاهت، تا حدود بسیاری کاهش پیدا کند.
برای داشتن رژیم غذایی سالم می‌توانید از میوه‌ها و سبزیجات، در کنار پروتئین حاصل از تغذیه سالم، استفاده کنید.

۱۰- در طول روز حتماً مقدار معینی آب بنوشید. نوشیدن حدود ۸ لیوان آب، به هیدراته شدن بدن کمک می‌کند و در نتیجه، سبب کاهش دوران نقاهت، بهبود سریع تر، کاهش تورم و التهاب در ناحیه سینه، کمک خواهد کرد.

۱۱- برای دریافت ویتامین‌های روزانه، علاوه بر رژیم غذایی سالم حتماً از مکمل تقویتی که توسط پزشک تجویز می‌شوند، استفاده کنید.
استفاده از این مکمل‌ها می‌تواند فرایند بهبودی را تسریع ببخشد.

۱۲- از هرگونه اعمال فشار بر روی سینه‌ها خودداری کنید و از قرار گرفتن در محیط‌ها یا وضعیت‌هایی که شما را در این حالت قرار می‌دهند نظیر بلند کردن اجسام سنگین، پوشیدن لباس های نامناسب و… به صورت جدی اجتناب کنید.

۱۳- در بازه های زمانی مناسب، به پزشک متخصص مراجعه کنید تا سینه ها مورد ارزیابی و سنجش دقیق قرار گیرند و مقدار ورم و تغییرات ایجاد شده، بررسی شوند.

۱۴- طرز صحیح خوابیدن پس از ماموپلاستی را به دقت یاد گرفته و آن ها را انجام دهید.

۱۵- استفاده از خودروهای شخصی یا سواری را برای مدتی به تعویق بیندازید تا علاوه بر جلوگیری از اعمال فشار مستقیم، از تنش بیشتر بر محل جراحات جلوگیری شود.

توجه داشته باشید که برای کوتاه شدن روند بهبودی و همینطور دستیابی به نتایج دلخواه، حتماً باید مراقبت‌های لازم را انجام دهید و از نواحی جراحی شده به دقت مراقبت کنید. به یاد داشته باشید که جراحی ماموپلاستی به عنوان یک جراحی حساس و مهم به شمار رفته و بهبودی و دریافت نتایج قابل قبول، نیازمند صبر و نظارت است.

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

همانطور که گفته شد،طرز صحیح خوابیدن پس از انجام عمل ماموپلاستی بسیار حائز اهمیت است و درک این موضوع زمانی مشخص می‌شود که افراد به دنبال دستیابی به نتایج مورد انتظار خود هستند.

در ادامه به چند نکته حائز اهمیت در رابطه با طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی، اشاره خواهیم کرد.

۱- خوابیدن به صورت طاق باز

پس از انجام عمل ماموپلاستی، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً در وضعیت طاق باز به خواب بروید.
خوابیدن به صورت طاق باز، به افراد کمک می‌کند تا بتوانند حجم مناسبی از سینه‌ها را به صورت مناسب روی بدن توزیع کنند و همینطور از تنش یا اعمال فشار اضافی بر روی سینه‌ها، اجتناب کنند.

۲- استفاده از بالشت‌ها و کمکی های خواب

خوابیدن با استفاده از بالشت‌ها و کمکی‌های خواب به افرادی که عمل جراحی ماموگرافی را انجام می‌دهند، کمک شایانی کرده و برای حمایت و کمک به موقعیت دیافراگمی این افراد، بسیار حائز اهمیت است.
بهتر است، بالشت ها حین خواب در اطراف موقعیت بدنی بیمار. قرار گرفته باشند.

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

۳- اجتناب از خوابیدن بر روی شکم و پهلو

بیمارانی که عمل جراحی زیبایی ماموگرافی را انجام داده‌اند، بهتر است از خوابیدن بر روی شکم یا به سمت پهلو خودداری کرده و آشنایی کافی در رابطه با نحوه صحیح خواب پس از ماموگرافی، داشته باشند.
توجه داشته باشید که این بیماران با خواب بر روی شکم یا پهلو، اعمال فشار را به صورت مستقیم به سینه‌ها وارد کرده و ممکن است نتایج عمل را با مشکل مواجه کنند.

۴- بالا نگه داشتن سر

هنگام خواب، حتما سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید و از هم‌تراز کردن سر و بدن، اجتناب کنید.
پیشنهاد ما به شما این است که علاوه بر توجه به نکات گفته شده، حتماً با پزشک خود در رابطه با نحوه صحیح خوابیدن پس از عمل ماموگرافی مشورت کرده و به توصیه‌های پزشک عمل کنید.

ورزش بعد از عمل ماموپلاستی

پس از عمل ماموپلاستی، لازم است تا مدتی را برای استراحت مطلق اختصاص دهید.
این مدت زمان توسط پزشک و با توجه به وضعیت بدنی و روند بهبودی، برای هر فرد متغیر است.
پس از گذشت مدت زمان دوران نقاهت و بهبودی پس از عمل ماموپلاستی، می‌توان دوباره فعالیت‌های روزمره را به صورت کاملاً سبک از سر گرفت.
توجه داشته باشید که هرگونه فعالیت در دوران نقاهت عمل ماموپلاستی، باید به طور کامل به پزشک گزارش داده شود.
اما سوالی که بسیاری از افراد پس از انجام این عمل می‌پرسند، این است که آیا می‌توان بعد از عمل ماموپلاستی به ورزش پرداخت؟
در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله، افراد می‌توانند پس از درمان کامل و زمانی که بهبودی آنها توسط پزشک تایید شد، با نظارت و مشورت با پزشک، به انجام فعالیت‌های ورزشی سبک بپردازند. در واقع پس از گذشت مدت زمان حدودی ۲۰ تا ۳۰ روز پس از بهبودی، این افراد می‌توانند زمانی را برای ورزش‌های سبک نظیر پیاده‌روی یا نرمش‌های مفید، اختصاص دهند.
همینطور، پس از گذشت مدت زمان ۵۰ تا ۶۰ روز از بهبودی کامل پس از عمل ماموپلاستی، انجام ورزش‌هایی نظیر دوی آهسته، شنا، دوچرخه سواری و ورزش هایی با درجه سختی متوسط، هیچ مانعی ندارد.

ورزش بعد از عمل ماموپلاستی
پس از گذر از دوران نقاهت و در مدت زمان حدودی شش ماه از زمان بهبودی کامل، می‌توان به انجام ورزش‌های شدید استقامتی نظیر تنیس، والیبال، فوتبال و ورزش هایی که نیاز به بلند کردن وزنه های سنگین دارند، پرداخت.
امکان انجام انواع ورزش‌ها در مدت زمان تعیین شده توسط پزشک، پس از انجام عمل ماموپلاستی بلامانع بوده و این رویکرد، یکی از مزیت‌های منحصر به فرد و فوق العاده عمل جراحی ماموپلاستی به شمار می‌رود.
همچنین، توصیه ما به شما این است که پس از گذشت از دوران نقاهت و زمانی که از فرایند بهبودی اطمینان حاصل کردید، حتماً با مشورت پزشک به انجام ورزش‌های سبک بپردازید.
چرا که استراحت مطلق در دوران نقاهت عضلات را تحلیل داده و آنها را ضعیف خواهد کرد و همینطور ممکن است مشکلاتی را برای شما در پی داشته باشد که با انجام ورزش‌های تقویت عضلات سبک، می‌توانید از تحلیل عضلات خود، پیشگیری کنید.
همچنین بهتر است بدانید که اگر قصد انجام هر نوع ورزش بعد از عمل ماموپلاستی را دارید، حتماً باید به پزشک متخصص خود گزارش دهید و درجه سختی ورزش‌ها را به صورت تدریجی افزایش دهید.

تا چه زمانی باید به پشت خوابید؟

همانطور که گفته شد، طرز صحیح خوابیدن پس از انجام عمل ماموپلاستی، بسیار حائز اهمیت است و رعایت اصول خواب، یکی از اقدامات مهم و ضروری برای دستیابی به نتایج دلخواه از انجام این عمل زیبایی می‌باشد.
خوابیدن به پشت، تا زمانی که میزان بهبودی از نظر پزشک متخصص تعیین نشده است، ضروری است و در این دوران حتما باید از بالشت ها برای عدم تغییر حالت بدن در خواب، استفاده کرد.
به طور معمول، نمی‌توان زمانی ثابت را برای نحوه خواب تعیین کرد و امکان تغییر در طرز خوابیدن افراد پس از ماموپلاستی، بسته به میزان بهبودی و وضعیت بدنی افراد، متغیر است.
خوب است بدانید که پس از انجام عمل ماموپلاستی، باید حداقل یک الی دو ماه به پشت بخوابید تا بتوان اعمال فشار را بر روی سینه، تا حدود زیادی کاهش داد. پس از گذشت مدت زمان حدودی ۱ الی دو ماه و بر اساس پیشنهادات پزشک می‌توانید تغییراتی در نحوه حالت خوابیدن، ایجاد کنید.

تا چه زمانی باید به پشت خوابید؟
توجه داشته باشید که حتماً باید به دستورات و مشورت‌هایی که پزشک در اختیار شما قرار می‌دهد خوب پایبند باشید و حتماً تغییر در وضعیت نحوه خوابیدن خود را با او مطرح کنید.
همچنین، بهتر است بدانید که هر جراحی ویژگی‌ها و مراقبت‌های مخصوص خود را دارد و پایبندی به این مراقبت‌ها می‌تواند نتیجه‌ عمل را تحت تاثیر قرار دهد.

با چه روش‌هایی کیفیت خواب خود را افزایش دهیم؟

اگر قصد دستیابی به نتایج مناسب و عالی را پس از انجام عمل ماموپلاستی در نظر دارید، حتماً بهتر است که با بهره‌گیری از روش‌هایی کیفیت خواب خود را افزایش دهید.

در واقع، بالابردن کیفیت خواب، نقش  چشمگیری در سرعت بهبودی شما و ارتقاء وضعیت بدنتان پس از جراحی دارد.
البته ما این را می‌دانیم که ممکن است پس از عمل ماموپلاستی، به دلایلی همچون عدم تغییرات پوزیشنی هنگام خواب و وجود محدودیت در وضعیت بدن، شرایط ناخوشایندی را تجربه کنید و از راحتی قبل از عمل برخوردار نباشید‌.
اما انجام اقداماتی همچون موارد زیر می‌تواند خوابی راحت و با کیفیت را برای شما به ارمغان بیاورد.

۱- محیط خواب خود را زودتر از زمان مقرر آماده کنید.

برای افزایش کیفیت خواب، باید از محیط خواب مناسبی برخوردار باشید. در نتیجه به شما پیشنهاد می‌کنیم که محیط خواب خود را زودتر از زمان مقرر آماده کنید و اطمینان حاصل کنید که محیط خواب شما از شرایط استانداردی همچون خاموشی، خنکی و فضای راحت، برخوردار است.

۲- از قرارگیری در وضعیت‌های استرس آور خودداری کنید.

برای داشتن یک خواب با کیفیت و مناسب، حتماً باید از قرارگیری در موقعیت‌ها و وضعیت‌های اضطراب آور، اجتناب کنید.
پیشنهاد ما به شما این است که حتماً روش‌های مدیریت استرس را بیاموزید و بدانید و آگاه باشید که دوری از استرس، خواب با کیفیتی را برای شما به ارمغان می‌آورد.
با دوری از استرس سیستم ایمنی شما ارتقا یافته و دوران نقاهت کوتاه تری را تجربه خواهید کرد.

۳- پیش از خواب مصرف‌های غذاهای سنگین را کنار بگذارید.

اگر عمل ماموپلاستی را انجام داده‌اید و قصد داشتن خواب با کیفیت و آرامش بخشی را دارید، به یاد داشته باشید که حتماً باید از مصرف غذاهای سنگین پیش از خواب خودداری کنید.
مصرف غذاهای سنگین، می‌تواند اختلال گسترده‌ای در فرایند خواب شما ایجاد کند و در نتیجه فرایند بهبودی را بیشتر کند.

با چه روش‌هایی کیفیت خواب خود را افزایش دهیم؟

۴- سیکل خواب طبیعی داشته باشید.

برخورداری از یک سیکل خواب طبیعی و منظم، یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های دستیابی به خواب با کیفیت و آرامش بخش هنگام شب است.
در نتیجه پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید سیکل خواب منظمی را داشته باشید و حتماً به این سیکل توجه کنید.

۵- برای مدتی از نوشیدنی‌هایی که حاوی کافئین هستند، اجتناب کنید.

همانطور که می‌دانید، زمانی که از حالت‌ها و پوزیشن های یکسان برای خواب استفاده می‌کنید، ممکن است روند خواب سخت‌تر از پیش شود.
در نتیجه پیشنهاد ما به شما این است که برای مدتی از مصرف نوشیدنی‌های حاوی کافئین نظیر قهوه، نسکافه، چای و… اجتناب کنید.
نوشیدن این نوشیدنی‌ها ممکن است روند خواب شما را با اختلال مواجه کند و شما را در شرایط سخت قرار دهد.

۶- تحرک کافی را داشته باشید.

همانطور که گفته شد، استراحت مطلق می‌تواند عضلات شما را دچار تحلیل رفتگی و ضعف کند و همینطور کیفیت خواب شما را با اختلال مواجه سازد. برای جلوگیری از افت کیفیت خواب، حتماً تحرک کافی را در طول روز داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم از فعالیت‌های سبک مثل پیاده‌روی آرام (در فضای کم)، استفاده کنید.
البته به یاد داشته باشید که انجام فعالیت‌های سنگین در دوران نقاهت ممنوع بوده و به هیچ عنوان نباید اینگونه فعالیت‌ها را انجام دهید.
افراد به طور معمول، در دوران نقاهت عمل جراحی ماموپلاستی، شرایط بسیار سختی را به سبب عدم امکان تغییر پوزیشن هنگام خواب، تجربه می‌کنند و خواب با کیفیت یکی از ضرورت‌های مراقبتی این عمل جراحی به شمار می‌رود. در نتیجه برای دستیابی به خواب با کیفیت و منظم در این دوران، حتماً مراقبت‌های لازم را انجام دهید و با پزشک خود در خصوص نحوه دستیابی به خواب با کیفیت، مشورت کنید.

کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه در سال‌های اخیر، با پیشرفت روزافزون علم و دانش در زمینه پزشکی، امکان انجام انواع عمل‌های زیبایی فراهم شده است و بسیاری

ادامه
به بالا بروید